Ako užívať kremelinu?
17.3.2017

Ako užívať kremelinu?

Najčastejšou otázkou týkajúcou sa užívania kremeliny je spôsob užívania. Akých pravidiel sa treba držať? Čo by si mal vedieť pred začiatkom ozdravenia organizmu pomocou kremeliny? Kremelina je 100% prírodný produkt. S jej užívaním sa vzhľadom na silný detoxikačný účinok spájajú určité obmedzenia. Všetko potrebné sa dozvieš v tomto článku.

Pitný režim

Kremelina sa vyznačuje výraznou absorpčnou schopnosťou. Počas celej doby užívania dbaj na posilnený pitný režim! Telo potrebuje dostatok vody, aby sa dokázalo zbavovať usadených a odplaviť ich z tela, čo možno najrýchlejšie. Dbaj na dostatočný pitný režim, je to viac ako dôležité.

Aké množstvo užívať?

Niektorí ľudia berú jednu vrchovatú polievkovú lyžicu v pohári vody pred každým jedlom a túto stratégiu si nevedia vynachváliť. Iní užívajú vrchovatú polievkovú lyžicu kremeliny jedenkrát denne tesne pred spaním. Ďalší konzumujú kremelinu ráno na lačný žalúdok pretože veria, že takto dosahujú skvelé detoxikačné účinky.

Voda, ovocná šťava, smoothie

Ako kremelinu užívať? Niekto kremelinu užíva rozmiešanú v pohári vody, iný v ovocnej šťave. Kremelinu si tiež pridávajú do smoothie nápojov proteínových kokteilov, či dokonca doj kávy. Každý konzument má iné preferencie, odporúčam vyskúšať účinky kremeliny na vlastnej koži a nájsť spôsob, ktorý najviac vyhovuje tebe.Osobne ju užívam dlhodobo, vždy ráno po prebudení na lačný žalúdok, hodinu pred jedlom. 

Chuť, vôňa a množstvo

Kremelina je bez zápachu a chuti. A čo konzistencia? V závislosti od množstva tekutiny má jemnú pastovitú štruktúru, v pohári vody ju takmer necítiť. Čo sa týka množstva, na dosiahnutie výrazných výsledkov ju možno užívať 2 až 3x denne.

Ako dlho užívať kremelinu?

Skúsenosti konzumentov dokazujú, že výsledky možno dosiahnuť aj pri užívaní jedenkrát denne. Podstatná je v prvom rade pravidelnosť. Odporúča sa užívať kremelinu počas celého cyklu života parazitov. Ak budeš kremelinu konzumovať zhruba 90 dní, pokryješ celý životný cyklus parazitov.

Spôsob užívania

Rýchlo rozmiešať v pohári tekutiny, kým sa kremelina začne usadzovať na dno pohára. Zamiešať a vypiť. Jednoduchšie to už ani byť nemôže. Veľa užívateľov pridáva kremelinu aj do stravy svojim domácim miláčikom. V našej rodine užívajú kremelinu nielen členovia rodiny, ale aj psy, mačky a hospodárske zvieratá. Viac o  použití v starostlivosti o zvieratá sa dozvieš v príslušnej sekcii.  

http://www.diatomicka-zemina.sk/zvierata

Upozornenie

Skúseností ľudí pracujúcich s kremelinou hovoria, že potravinárska kremelina, narozdiel od kremeliny určenej pre filtračné účely, pri bežnom použití nespôsobuje zdravotné riziko. Aj tu je však dobré byť opatrný. Kremelina vysušuje oči, sliznice, kožu, ruky, nohy, rovnako ako packy štvornohých miláčikov. Zabráň kontaktu kremeliny s očami. Nikdy nepoužívaj filtračnú kremelinu v blízkosti ľudí a zvierat!

Pozor, kremelina vysušuje!

Diatomická zemina vysušuje, preto sa počas práce s kremelinou chráň pred vdychovaním väčšieho množstva kremeliny ochrannými prostriedkami. Nepoužívaj ju v prostredí, kde sa ľahko rozvíri a vo väčšom množstve dostane do očí zvierat a ľudí. Taktiež sa odporúča nedávať na koberce príliš hrubú vrstvu. Nie je to potrebné a vysávanie kremeliny môže byť problematické.

Pozor na užitočný hmyz!

Pri použití kremeliny pamätaj, že kremelina ničí nielen škodlivý hmyz, ale aj užitočný hmyz. Pred použitím sa uisti, že nepríde do kontaktu so včelami.

Kremelina vs. vážne zdravotné problémy  

Kremelina je 100% prírodný produkt. Aj pre užívanie kremeliny však platia určité obmedzenia. Zvyšuje napríklad činnosť obličiek, čo by mali vedieť pacienti, ktorých obličky nepracujú tak ako majú. V prípade vážnejších zdravotných problémov odporúčam poradiť sa ešte pred začatím užívania s lekárom.

Video: Ako užívať diatomickú zeminu? 

Aké obmedzenia vyplývajú z užívania kremeliny?Je možné užívať kremelinu spoločne s jedlom a nápojmi? Mimoriadne citlivým osobám môže byť, inak nevýrazná, chuť kremeliny nepríjemná. Bez problémov ju užívajú s mliekom, džúsom, ako súčasť smoothie nápojov, s ovsenými vločkami a inými nápojmi alebo ľahkými jedlami. Množstvo ľudí užíva diatomickú zeminu s jedlom, a taktiež ťažia z výhod užívania kremeliny. Ako postupovať v užívaní kremeliny s liekmi? 

Kremelina nie je zázrak. Jednoducho funguje. Ako pomáha kremelina? Ako súvisí neznášanlivosť určitých látok s vírusmi, patogénmi a pesticídmi? Čo s tým má spoločné diatomická zemina? Prečo začať užívať kremelinu? 

Jednou z hlavných príčin nedostatku minerálov je nedostatočný príjem minerálov z potravín a doplnkov. Menej ako 4 percentá obyvateľstva konzumujú dostatočné množstvo ovocia a zeleniny na to, aby prijali potrebné množstvo minerálov zo stravy. Nediagnostikovaný dlhodobý nedostatok minerálov môže vyvrcholiť vážnymi zdravotnými problémami a netreba ho rozhodne podceňovať. Prečo je dostatočné množstvo minerálov dôležité? Aké sú príznaky nedostatku minerálov? 

Odfajknutím súhlasíte so spracovaním vaších cookies!