Prečo konzumovať diatomickú zeminu?
4.3.2017

Prečo konzumovať diatomickú zeminu?

Konzumácia kremeliny sa spája s mnohými benefitmi, ktoré stoja za zlepšením zdravotného stavu ľudí a zvierat. Pri vnútornom užívaní hovoríme o 4 základných schopnostiach kremeliny, ktoré opisuje väčšina ľudí užívajúcich kremelinu. Ktoré vlastnosti stoja za pozitívnymi účinkami kremeliny?

  • Zlepšenie vstrebávania živín

Veľmi veľa ľudí užívajúcich kremelinu opisuje návrat stratenej energiezvýšenú telesnú aktivitu, chuť do života a tiež zníženie potreby spánku. Čím je to spôsobené? Nie je za tým žiaden zázračný účinok. Je to jednoducho sprievodný jav lepšieho vstrebávania živín z potravy do krvného obehu. Preto tak veľa doplnkov výživy nefunguje. Kvôli zníženej vstrebávacej schopnosti sa tieto látky do tela jednoducho nedostanú a ty len zbytočne vyhadzuješ peniaze.

  • Absorbčná schopnosť 

Čiastočky kremeliny majú silný negatívny náboj. Čo to znamená pre škodlivé látky v tele? Pohybom po stenách žalúdka a tráviaceho ústrojenstva priťahujú a parazitujúcich v tráviacom trakte. Práve negatívny náboj robí z diatomickej zeminy účinného bojovníka tvojho trávenia! Práve upravené a bezproblémové trávenie je jedným z najčastejších postrehov ľudí užívajúcich kremelinu. Ak by zvieratá vedeli rozprávať, tak by to určite tiež potvrdili!

  • Čistiaca schopnosť 

Pod mikroskopom pripomínajú čiastočky kremeliny svojím tvarom a povrchom malé valčeky. Predstaviť si ich účinok je ľahšie ak ich prirovnáme k „bubnu práčky.“ Ostré hrany a množstvo otvorov zaisťuje kremeline výborné čistiace vlastnosti. Tieto vlastnosti sa v jemne nadrvenom prášku stretávajú s najvyššou mierou účinnosti. Najkvalitnejšie druhy kremeliny sú starostlivo vyberané podľa prevládajúceho druhu a tvaru rozsievok tak, aby čo najefektívnejšie fungovali a čistili organizmus. Ako sa očistenie organizmu od škodlivín prejaví? Viditeľným odstránením povlaku na jazyku. Očista sa dotkne aj tráviaceho ústrojenstva, ktoré bude pracovať efektívnejšie kvôli odstráneniu hlienovchoroboplodných plesní. Čistiacu schopnosť kremeliny potvrdíš na sebe už po prvých mesiacoch užívania.

  • Mierne zásadité Ph

Ďalšou úžasnou vlastnosťou diatomickej zeminy je zásadité Ph. Tu o pozitívnom dopade na organizmus a účinku v boji s prekyslením organizmu netreba veľa hovoriť.

  • Doplnenie dôležitých minerálov

Kremelina je zdrojom 15 prirodzene sa vyskytujúcich minerálov, ktoré tvoje telo potrebuje a veľmi často bojuje s ich nedostatkom. Aký vplyv bude mať doplnenie na tvoje zdravie?

Prvé výsledky užívania

Ako prvé ťa prekvapia neporovnateľne pevnejšie nechty. Začneš si všímať rozdiely na koži, pleť bude jasnejšia, čistejšia, vypnutejšia. Veľmi pravdepodobne sa, podobne ako ja, zbavíš dlhoročných problémov s pleťou, ekzémom, akné, zistíš, že tvoje vlasy a nechty omnoho rýchlejšie rastú a nelámu sa, sú lesklejšie. Doplnenie minerálov sa prejaví aj v podobe dobrej nálady a zvýšenej kondície.

Pomôže aj tebe!

Ako viem, že ti pomôže? Pomohla tisíckam ľudí na celom svete a to ako dôvod na vyskúšanie jej účinkov na začiatok stačí. Účinky kremeliny pocítiš na vlastnej koži! Kremelina jednoducho funguje!

Viac zaujímavých tipov na využitie kremeliny nájdeš v ďalších článkoch na tejto stránke! 

Zdroj: pixabay.co

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

*Zuzana

Naše telo je múdre. Ako to využiť pri zlepšení zdravia? Využi schopnosť očisty vo svoj prospech. Ako podporiť detoxikačné procesy a zlepšiť svoj zdravotný stav? Kremelina je šikovná pomoc z prírody a jej účinky stojí za to využívať!

Kremelina je jemný biely prášok s vysokou absorpčnou schopnosťou a abrazívnym účinkom, ktorý sa ťaží z ložísk pravekých jazier. Z jej pozitívnych účinkov ťažia ľudia, zvieratá aj rastliny. Je diatomická zemina bezpečná na konzumáciu?

Každý deň prichádzame do styku s veľkým množstvom toxínov nielen z ovzdušia, vody a znečisteného životného prostredia, ale aj z potravín a látok, ktoré vstrebávame do svojho tela. Ľudské Telo má prirodzenú schopnosť očisty. Táto schopnosť však je s nárokmi moderného života obmedzená a často nedostatočná. Výsledkom je neschopnosť tela poradiť si s následkami zanesenia organizmu. Ako telu pomôcť a uľahčiť potrebné detoxikačné procesy? Ako môže pomôcť kremelina? 

Odfajknutím súhlasíte so spracovaním vaších cookies!