Predávkovanie s kremelinou nehrozí
12.10.2017

Predávkovanie s kremelinou nehrozí

Prečo pri užívaní kremeliny nehrozí predávkovanie? Telo prebytočnú kremelinu z tela jednoducho vylúči. Sú známe nejaké vedľajšie účinky užívania kremeliny? V článku sa dozvieš odpovede na tieto a ďalšie dôležité otázky. Je len na tebe, či sa rozhodneš zistiť viac a postupne prehlbovať poznanie a rozširovať spôsoby použitia.

Kremelina pochádza z prírody. Je to čisto prírodný produkt namletý na jemný prášok. Je na mieste otázka, či je užívanie kremeliny pre ľudí bezpečné. Jediný typ, ktorý možno bezpečne užívať je potravinárska kremelina.

Najvyššia úroveň kvality

Potravinársky stupeň je najčistejším typom kremeliny dostupným na trhu. Aj tu však možno naraziť na rôzne úrovne kvality líšiace sa cenou, zložením a tiež samotnými účinkami. Ponúkajú rozdielny obsah inertných minerálov a rozdielne vlastnosti. Na túto tému nájdeš viacero článkov.

Ďalšie zaujímavosti:

http://www.diatomicka-zemina.sk/ako-vybrat-diatomicku-zeminu-co-treba-vediet

http://www.diatomicka-zemina.sk/kremelina-a-tehotenstvo

http://www.diatomicka-zemina.sk/je-diatomicka-zemina-bezpecna-na-konzumaciu

http://www.diatomicka-zemina.sk/ako-uzivat-kremelinu

http://www.diatomicka-zemina.sk/preukazane-vysledky-uzivania-kremeliny

Nepodceňuj kvalitu

Najdôležitejšia pri rozhodovaní by pre teba mala byť kvalita kremeliny, ktorú užívaš. Osobne som strávila dlhé hodiny vyhľadávaním a zisťovaním informácií o dôležitosti rôznych testov. Sama na sebe som testovala a hodnotila kvalitu a účinky rôznych značiek. S akým výsledkom?

Overená kvalita a čistota kremeliny, certifikáty

Odporúčam výber kremeliny, ktorá spĺňa prísne podmienky organizácií preverujúcich kvalitu a čistotu a je certifikovaná Americkým Úradom pre kontrolu liečiv a potravín (FDA). Dlhodobo s výbornými výsledkami na zdraví užívam kremelinu, ktorá vďaka svojej kvalite a čistote spĺňa prísne pravidlá kontroly a nesie označenia „OMRI Listed® a FDA approved.“  

 

 

Nežiaduce účinky 

Treba vedieť, že nie každá potravinárska kremelina je oficiálne schválená pre ľudskú potrebu. Je to spôsobené najmä nedostatkom klinických štúdií, ktoré podporujú bezpečnosť podobného produktu. Pozor, neznamená to, že je táto kremelina nebezpečná. Vždy je však lepšie uprednostniť takú kvalitu, ktorá spĺňa kritéria a ponúka overené výsledky testov.  

Bezpečnosť kremeliny - GRAS a OMRI certifikáty

Osobne som dala prednosť kremeline, ktorá je podľa dostupných štúdií úplne bezpečná pre ľudskú spotrebu, je uznaná Americkým Úradom pre kontrolu liečiv a potravín, disponuje certifikátom GRAS (produkt všeobecne uznávaný ako bezpečný pre ľudskú spotrebu) a nesie označenie OMRI Listed®, teda môže sa použiť v ekologickej výrobe, ošetrovaní a spracovaní potravín.

Vedľajšie účinky?

Na základe skúseností s užívaním kremeliny nie sú známe žiadne vedľajšie účinky alebo zdravotné problémy súvisiace s potravinárskym stupňom kremeliny. Existujú množstvo dôkazov a hodnotení užívateľov, ktoré potvrdzujú, že diatomická zemina je bezpečná pre ľudské použitie.

Predávkovanie nehrozí

Pokiaľ ide o predávkovanie, neexistuje možnosť predávkovania diatomickou zeminou. Tvoje telo prebytočnú kremelinu z tela jednoducho odstráni vylučovaním. Skonzumovanie príliš veľkého množstva je nemožné. Napriek tomu sa odporúča neprekračovať stanovené množstvá a dávku počas užívania zvyšovať postupne. Kremelina je bezpečným a účinným doplnkom, ktorý môže výrazne zlepšiť tvoje zdravie. Existuje nespočetné množstvo výhod a dôvodov prečo má tento prírodný prášok veľký potenciál pomáhať nielen nášmu zdraviu. Je len na tebe ako sa rozhodneš. 

Zdroj: petmd.com, fda.govomri.org 

*Zuzana 

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADEN

Kremelina nie je zázrak. Jednoducho funguje. Ako pomáha kremelina? Ako súvisí neznášanlivosť určitých látok s vírusmi, patogénmi a pesticídmi? Čo s tým má spoločné diatomická zemina? Prečo začať užívať kremelinu? 

Naše telo je múdre. Ako to využiť pri zlepšení zdravia? Využi schopnosť očisty vo svoj prospech. Ako podporiť detoxikačné procesy a zlepšiť svoj zdravotný stav? Kremelina je šikovná pomoc z prírody a jej účinky stojí za to využívať!

Jednou z hlavných príčin nedostatku minerálov je nedostatočný príjem minerálov z potravín a doplnkov. Menej ako 4 percentá obyvateľstva konzumujú dostatočné množstvo ovocia a zeleniny na to, aby prijali potrebné množstvo minerálov zo stravy. Nediagnostikovaný dlhodobý nedostatok minerálov môže vyvrcholiť vážnymi zdravotnými problémami a netreba ho rozhodne podceňovať. Prečo je dostatočné množstvo minerálov dôležité? Aké sú príznaky nedostatku minerálov? 

Odfajknutím súhlasíte so spracovaním vaších cookies!