Predávkovanie s kremelinou nehrozí
12.10.2017

Predávkovanie s kremelinou nehrozí

Prečo pri užívaní kremeliny nehrozí predávkovanie? Telo prebytočnú kremelinu z tela jednoducho vylúči. Sú známe nejaké vedľajšie účinky užívania kremeliny? V článku sa dozvieš odpovede na tieto a ďalšie dôležité otázky. Je len na tebe, či sa rozhodneš zistiť viac a postupne prehlbovať poznanie a rozširovať spôsoby použitia.

Kremelina pochádza z prírody. Je to čisto prírodný produkt namletý na jemný prášok. Je na mieste otázka, či je užívanie kremeliny pre ľudí bezpečné. Jediný typ, ktorý možno bezpečne užívať je potravinárska kremelina.

Najvyššia úroveň kvality

Potravinársky stupeň je najčistejším typom kremeliny dostupným na trhu. Aj tu však možno naraziť na rôzne úrovne kvality líšiace sa cenou, zložením a tiež samotnými účinkami. Ponúkajú rozdielny obsah inertných minerálov a rozdielne vlastnosti. Na túto tému nájdeš viacero článkov.

Ďalšie zaujímavosti:

http://www.diatomicka-zemina.sk/ako-vybrat-diatomicku-zeminu-co-treba-vediet

http://www.diatomicka-zemina.sk/kremelina-a-tehotenstvo

http://www.diatomicka-zemina.sk/je-diatomicka-zemina-bezpecna-na-konzumaciu

http://www.diatomicka-zemina.sk/ako-uzivat-kremelinu

http://www.diatomicka-zemina.sk/preukazane-vysledky-uzivania-kremeliny

Nepodceňuj kvalitu

Najdôležitejšia pri rozhodovaní by pre teba mala byť kvalita kremeliny, ktorú užívaš. Osobne som strávila dlhé hodiny vyhľadávaním a zisťovaním informácií o dôležitosti rôznych testov. Sama na sebe som testovala a hodnotila kvalitu a účinky rôznych značiek. S akým výsledkom?

Overená kvalita a čistota kremeliny, certifikáty

Odporúčam výber kremeliny, ktorá spĺňa prísne podmienky organizácií preverujúcich kvalitu a čistotu a je certifikovaná Americkým Úradom pre kontrolu liečiv a potravín (FDA). Dlhodobo s výbornými výsledkami na zdraví užívam kremelinu, ktorá vďaka svojej kvalite a čistote spĺňa prísne pravidlá kontroly a nesie označenia „OMRI Listed® a FDA approved.“  

 

 

Nežiaduce účinky 

Treba vedieť, že nie každá potravinárska kremelina je oficiálne schválená pre ľudskú potrebu. Je to spôsobené najmä nedostatkom klinických štúdií, ktoré podporujú bezpečnosť podobného produktu. Pozor, neznamená to, že je táto kremelina nebezpečná. Vždy je však lepšie uprednostniť takú kvalitu, ktorá spĺňa kritéria a ponúka overené výsledky testov.  

Bezpečnosť kremeliny - GRAS a OMRI certifikáty

Osobne som dala prednosť kremeline, ktorá je podľa dostupných štúdií úplne bezpečná pre ľudskú spotrebu, je uznaná Americkým Úradom pre kontrolu liečiv a potravín, disponuje certifikátom GRAS (produkt všeobecne uznávaný ako bezpečný pre ľudskú spotrebu) a nesie označenie OMRI Listed®, teda môže sa použiť v ekologickej výrobe, ošetrovaní a spracovaní potravín.

Vedľajšie účinky?

Na základe skúseností s užívaním kremeliny nie sú známe žiadne vedľajšie účinky alebo zdravotné problémy súvisiace s potravinárskym stupňom kremeliny. Existujú množstvo dôkazov a hodnotení užívateľov, ktoré potvrdzujú, že diatomická zemina je bezpečná pre ľudské použitie.

Predávkovanie nehrozí

Pokiaľ ide o predávkovanie, neexistuje možnosť predávkovania diatomickou zeminou. Tvoje telo prebytočnú kremelinu z tela jednoducho odstráni vylučovaním. Skonzumovanie príliš veľkého množstva je nemožné. Napriek tomu sa odporúča neprekračovať stanovené množstvá a dávku počas užívania zvyšovať postupne. Kremelina je bezpečným a účinným doplnkom, ktorý môže výrazne zlepšiť tvoje zdravie. Existuje nespočetné množstvo výhod a dôvodov prečo má tento prírodný prášok veľký potenciál pomáhať nielen nášmu zdraviu. Je len na tebe ako sa rozhodneš. 

Zdroj: petmd.com, fda.govomri.org 

*Zuzana 

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADEN

Najčastejšou otázkou týkajúcou sa užívania kremeliny je spôsob užívania. Akých pravidiel sa treba držať? Čo by si mal vedieť pred začiatkom ozdravenia organizmu pomocou kremeliny? Kremelina je 100% prírodný produkt. S jej užívaním sa vzhľadom na silný detoxikačný účinok spájajú určité obmedzenia. Všetko potrebné sa dozvieš v tomto článku.

Kremelina je nespevnená prehistorická sypká hornina, ktorá je tvorená väčšinou opálovým schránkami mikroskopických jednobunkových rias – rozsievok. Drobné riasy, rozsievky, počas dlhých rokov vytvárali svoje kremičité schránky, ktoré sa tisícky rokov ukladali na dne vodných plôch, kde skameneli. Vytvorili tak hmotu, hrajúcu dôležitú úlohu pre všetky živé organizmy na svete. Tieto malé a nenápadné vodné rastliny sú mimoriadne dôležitou súčasťou svetového ekosystému.

Každý deň prichádzame do styku s veľkým množstvom toxínov nielen z ovzdušia, vody a znečisteného životného prostredia, ale aj z potravín a látok, ktoré vstrebávame do svojho tela. Ľudské Telo má prirodzenú schopnosť očisty. Táto schopnosť však je s nárokmi moderného života obmedzená a často nedostatočná. Výsledkom je neschopnosť tela poradiť si s následkami zanesenia organizmu. Ako telu pomôcť a uľahčiť potrebné detoxikačné procesy? Ako môže pomôcť kremelina? 

Odfajknutím súhlasíte so spracovaním vaších cookies!