Kremelina - ideálny prírodný zdroj minerálov pre tvoje telo
14.4.2017

Kremelina - ideálny prírodný zdroj minerálov pre tvoje telo

Každý deň prichádzame do styku s veľkým množstvom toxínov nielen z ovzdušia, vody a znečisteného životného prostredia, ale aj z potravín a látok, ktoré vstrebávame do svojho tela. Ľudské Telo má prirodzenú schopnosť očisty. Táto schopnosť však je s nárokmi moderného života obmedzená a často nedostatočná. Výsledkom je neschopnosť tela poradiť si s následkami zanesenia organizmu. Ako telu pomôcť a uľahčiť potrebné detoxikačné procesy? Ako môže pomôcť kremelina? 

Každý deň prichádzame do styku s veľkým množstvom toxínov nielen z ovzdušia, vodyznečisteného životného prostredia, ale aj z potravín a látok, ktoré vstrebávame do svojho tela. Ľudské telo má prirodzenú schopnosť očisty. Táto schopnosť však býva s nárokmi moderného života obmedzenánedostatočná. Výsledkom je neschopnosť tela poradiť si s následkami zanesenia organizmu. Ako telu pomôcť a uľahčiť potrebné detoxikačné procesy? Spôsobov je niekoľko.

Remineralizačná schopnosť kremeliny

Výrobným spôsobom podpory detoxikačných procesov tela je aj užívanie kremeliny. Prečo? Kremelina dokáže nielen detoxikovať, má tiež svoje prirodzené mineralizačné účinky. Čo to znamená? Potravinárska kremelina obsahu veľké množstvo minerálov dôležitých pre správne fungovanie organizmu. Zásobením tela potrebnými minerálmi obnovuje a zabezpečuje správne fungovanie životných funkcií.

Fázy účinku a účinky jednotlivých minerálov

Diatomická zemina pomáha z tela odstrániť škodlivé látky a zároveň absorbovať dôležité minerály a živiny. Ako celý proces pomoci nášmu organizmu funguje? V prvej fáze zbavuje organizmus jedov a splodín látkového metabolizmu, v druhej polovici svojej „služby“ pomáha vstrebávať minerály a ďalšie dôležité živiny. Tie sa preto do tela dokážu ľahšie vstrebať.

„Aha moment“ fungovania kremeliny

Veľa ľudí robí tú chybu, že sa zamerajú na nákup drahých suplementov výživy s cieľom dostať do tela chýbajúce minerály a vitamíny. Tie sa však z dôvodu zanesenia tela nevstrebávajú tak, ako je potrebné. Ide tak často len o zbytočne vyhodené peniaze. Preto je dôležité vedieť, ako vstrebávanie vitamínov a minerálov funguje a vyhnúť sa tak vyhadzovaniu peňazí na doplnky, ktoré telo nedokáže plnohodnotne využiť.

Kremelina vs. ľahko vysvetliteľné účinky

O tom, že kremelina skutočne dopĺňa do tela chýbajúce minerály, svedčí zlepšenie kvality nechtov, pokožky, vlasov a zubov, ktoré je spojené s užívaním kremeliny. Účinky kremeliny možno jednoducho vysvetliť. Sú ľahko pochopiteľné a potvrdí ich každý, kto kremelinu vyskúša. Je veľmi ľahké vysvetliť jej účinky. To je ďalšie veľké pozitívum účinkov diatomickej zeminy. Kremelina dokáže pomôcť zlepšiť zdravie, bez toho, aby musela vytiahnuť "tromfy" v podobe zázračných účinkov, tak ako iné doplnky.Diatomická zemina pomáha zlepšiť zdravie na základe jednoduchých princípov a bodka.

 

Obsah minerálov

A čo obsah minerálov? V závislosti od druhu, kvality a čistoty, obsahuje potravinárska kremelina až 15 dôležitých minerálov. Je zdrojom vápnika, horčíka, sodíka, draslíka, medi, zinku, železa, fosforu, selénu a ďalších stopových prvkov. 

Chróm

 • veľa ľudí nezískava dostatočné množstvo chrómu z jedla
 • znížené množstvo chrómu vidieť u jedincov, ktorí konzumujú veľké množstvo jednoduchých sacharidov

Prečo zvýšená spotreba sacharidov znižuje množstvo chrómu? Pretože chróm je rozhodujúci pilier aktivácie krvného inzulínu, ktorý je súčasťou glukózového tolerančného faktoru

 • vtedy sa odporúča dbať na pravidelné dopĺňanie chrómu – ideálne prírodnou formou, napríklad v podobe kremeliny

Mangán

pomáha riadiť množstvo cukru v krvi

pomáha pri kalcifikácii zubov

v kombinácii s minerálnym horčíkom znižuje svalové kŕče

v kombinácii s minerálnym horčíkom má pozitívny vplyv na správanie detí s autizmom 

 spolu so zinkom pomáha a pôsobí na popôrodné problémy

pomáha znižovať šteklenie a brnenie v končatinách a nedostatočné prekrvenie

Zinok

je dôležitý v práci viac ako 80% enzýmových systémov tela

jeho primárnou funkciou je pomáhať riadiť a udržiavať vyrovnanú hladinu cukru v krvi

Je dôležitý pre zdravý vývoji kostí

spoločne s horčíkom je nevyhnutý v procesoch obnovy a regenerácie

je mimoriadne dôležitý pre zdravý rast v detstve

Magnézium (horčík)

 • Ak telo trpí nedostatkom horčíka, je tu oveľa väčšia pravdepodobnosť vzniku zubného kazu
 • má vplyv nielen na zubné problémy, minerál horčík je dôležitý pri všetkých životných funkciách organizmu
 • zlepšuje prekrvenie
 • množstvo horčíka v tele znižuje alkohol
 • nedostatok magnézia oslabuje svaly aj nervy
 • pôsobí proti kŕčom a bolestiam hlavy

Draslík

 • naše telo potrebuje pomerne veľké množstvo draslíka, ale v dôsledku konzumácie 3 až 5-násobne väčšieho množstva sodíka máme draslíka menej, ako potrebujeme
 • zvýšená potreba draslíka je pri väčšej strate tekutín akéhokoľvek druhu
 • takmer všetky lieky narúšajú chod metabolických procesov a znižujú hladinu draslíka v tele
 • dlhodobý nedostatok draslíka poškodzuje nervovú činnosť a srdce

Vápnik a horčík vs. životná energia

Hrúbka kostného tkaniva je riadená minerálmi, horčíkom spolu s mangánom. Keďže proces výroby energie je závislý „na pomoci“ vápnika a horčíka. Keďže vápnik je nevyhnutný pre vstrebávanie horčíka, je ľahké pochopiť, že dostatočné množstvo biologicky aktívneho vápnika prítomného na bunkových stenách je veľmi dôležité z hľadiska úrovne energie človeka. Ak je vápnika a horčíka nedostatok, odrazí sa to na našej celkovej životnej energii či skôr slabosti. Aj tomu dokáže kremelina predchádzať. A to stále nie je všetko.

Ďalšie zaujímavosti: 

http://www.diatomicka-zemina.sk/kremik-mineral-krasy-a-zdravia-doplni-kremelina

http://www.diatomicka-zemina.sk/jednoduchy-a-lacny-sposob-doplnenia-kremika

http://www.diatomicka-zemina.sk/sila-prirody-sila-kremeliny

http://www.diatomicka-zemina.sk/preukazane-vysledky-uzivania-kremeliny

http://www.diatomicka-zemina.sk/superpotraviny-roka-2017

Zdroj: health.harvard.edu, supplementquality.com

*Zuzana

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Objavil si, že diatomická zemina existuje. Dozvedel si sa o množstve ľudí, ktorým pomohla a, tak ako ja kedysi, si sa rozhodol diatomickú zeminu vyskúšať. Určite ťa zaujíma správny čas užívania diatomickej zeminy! Kedy je najlepšie kremelinu užívať? 

Konzumácia kremeliny sa spája s mnohými benefitmi, ktoré stoja za zlepšením zdravotného stavu ľudí a zvierat. Pri vnútornom užívaní hovoríme o 4 základných schopnostiach kremeliny, ktoré opisuje väčšina ľudí užívajúcich kremelinu. Ktoré vlastnosti stoja za pozitívnymi účinkami kremeliny?

Aké obmedzenia vyplývajú z užívania kremeliny?Je možné užívať kremelinu spoločne s jedlom a nápojmi? Mimoriadne citlivým osobám môže byť, inak nevýrazná, chuť kremeliny nepríjemná. Bez problémov ju užívajú s mliekom, džúsom, ako súčasť smoothie nápojov, s ovsenými vločkami a inými nápojmi alebo ľahkými jedlami. Množstvo ľudí užíva diatomickú zeminu s jedlom, a taktiež ťažia z výhod užívania kremeliny. Ako postupovať v užívaní kremeliny s liekmi? 

Odfajknutím súhlasíte so spracovaním vaších cookies!