Princíp fungovania kremeliny  - Ako pôsobí proti škodcom?
6.1.2018

Princíp fungovania kremeliny - Ako pôsobí proti škodcom?

Kremelina sa skladá z jemne namletých častí miniatúrnych organizmov - rozsievok. Tieto mikroskopické organizmy vysušujú exoskeletony, schránky hmyzu a škodcov mechanicky – kontaktom s kremelinou. Kremeliná pôsobí mechanicky, nie chemicky ako väčšina používaných preparátov, ktoré škodia prírode aj tvojmu zdraviu. Vyskúšaj prírodný spôsob boja proti škodcom!

Dochádza k ich úhynu v priebehu niekoľkých hodín bez použitia chemikálií. Rovnako škodcovia uhynú aj v prípade, že kremelinu požijú.

 

 

Ako funguje?

Aký je princíp fungovania kremeliny proti škodcom? Jednoduchý. Kremelina svojimi ostrými hranami naruší povrch tiel škodcov, pričom dochádza k ich vysušeniu.

Dôležité upozornenie

Pozor! Rovnaký účinok má kremelina aj na užitočný hmyz! Pred použitím a postrekom v domácnosti a na záhrade sa treba presvedčiť, či sa tam nenachádzajú včely. Špeciálne treba užitočný hmyz chrániť pri aplikácii na otvorenom priestranstve! Vždy sa uisti, že s nimi kremelina nepríde do priameho kontaktu!

Zdroj: eatlocalgrown.com, .pexels.com

*Zuzana

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ 

O bezpečnosti kremeliny koluje niekoľko mýtov. Prečo je kremelina úplne bezpečná a ako postupovať pri použití? Čo by si mal vedieť pred začatím použitia v domácnosti a na záhrade? V článku nájdeš skvelý tip na bezpečný a praktický spôsob aplikácie kremeliny!

Odfajknutím súhlasíte so spracovaním vaších cookies!