Jedlá, lieky a užívanie kremeliny
1.9.2017

Jedlá, lieky a užívanie kremeliny

Aké obmedzenia vyplývajú z užívania kremeliny?Je možné užívať kremelinu spoločne s jedlom a nápojmi? Mimoriadne citlivým osobám môže byť, inak nevýrazná, chuť kremeliny nepríjemná. Bez problémov ju užívajú s mliekom, džúsom, ako súčasť smoothie nápojov, s ovsenými vločkami a inými nápojmi alebo ľahkými jedlami. Množstvo ľudí užíva diatomickú zeminu s jedlom, a taktiež ťažia z výhod užívania kremeliny. Ako postupovať v užívaní kremeliny s liekmi? 

Spolu s tým, že nájdeš ten správny čas užívania je dôležité zvážiť kontraindikácie s inými užívanými preparátmi. Aj keď kremelina nespôsobuje problémy pri užívaní s liekmi, dôrazne odporúčam, aby si sa porozprával so svojím lekárom a uistil sa, že nehrozí žiadne nebezpečenstvo spojené s konkrétnym liekom a detoxikačnými procesmi v tele a odstraňovaním ťažkých kovov z organizmu, ktoré kremelina podporuje.

Podávanie s jedlom

Mnohí ľudia však užívajú kremelinu s jedlom alebo nápojmi. Za akým cieľom? Mimoriadne citlivým osobám môže byť, inak nevýrazná, chuť kremeliny nepríjemná. Bez problémov ju užívajú s mliekom, džúsom, ako súčasť smoothie nápojov, s ovsenými vločkami a inými nápojmi alebo ľahkými jedlami. Ani tu sa netreba znepokojovať. Obavy z obmedzeného vstrebávania živín sú neopodstatnené. Zatiaľ čo diatomická zemina môže absorbovať z vášho jedla veľmi malé množstvo živín, výrazne tým vôbec nezníži výživovú hodnotu jedla. Množstvo ľudí užíva diatomickú zeminu s jedlom, a taktiež ťažia z výhod užívania kremeliny.

Odporúčanie

Na základe skúseností s kremelinou, odporúčam užívať kremelinu s dostatočným množstvom vody na prázdny žalúdok, aspoň 1 hodinu pred alebo 2 hodiny po jedle. Rovnako v prípade užívania iných liekov, suplementov, medikamentov. V prípade užívania liekov sa vždy odporúča poradiť s lekárom.

Ďalšie zaujímavosti:

Kremík - minerál krásy a zdravia doplní kremelina!

Je diatomická zemina bezpečná na konzumáciu?

Kremelina vs. chudnutie

Kremelina detoxikuje a zbavuje parazitov

Ako užívať kremelinu?

 

Dlhodobé užívanie kremeliny

Ako dlho kremelinu užívať? Niektorí hovoria, že absolvujú pravidelnú 90-dňovú kúru niekoľkokrát ročne a pochvaľujú si detoxikačné účinky na svojom zdraví. Iní užívajú takmer Do tejto skupiny patrím aj ja. Zatiaľ som neprišla na dôvod prečo s užívaním prestať. Cítim sa skvele. Podľa vyjadrení užívateľov, záleží na tom, koho sa pýtate. Je to vec subjektívneho názoru a potrieb.

Bez prestávky?

Jedna vec je istá. Viem o ľuďoch, ktorí užívajú kremelinu dlhé roky bez toho, aby vynechali čo i len jediný deň a tešia sa výbornému zdraviu a kondícii po celú dobu užívania. Netreba sa báť s kremelinou experimentovať a zistiť, čo najlepšie vyhovuje práve tebe.

Kremelina – základná súčasť tvojho zdravého rituálu

Čo tebe konkrétne vyhovuje? Buď opatrný pri užívaní s liekmi, nájdi si dobu počas dňa, ktorá ti najviac vyhovuje a zostaň v súlade s tvojím plánom užívania. Ak to urobíš, kremelina môže zostať základnou súčasťou tvojho zdravého životného štýlu v nasledujúcich rokoch, tak ako v prípade, nás, spokojných ostatných užívateľov.

Čo je pre teba najlepšie?

Teraz máš dostatočné množstvo informácií o vhodnom čase užívania. Teraz si môžeš položiť otázku. Kedy je pre teba správny čas na užívanie? Sloboda výberu času, kedy budeš kremelinu užívať, je ďalšou zo zaujímavých vlastností, tohto prášku plného zaujímavých prínosov, ktoré sa čoskoro prejavia na tvojom zdraví. 

Zdroj: eatlocalgrown.com

*Zuzana 

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ 

Jednou z hlavných príčin nedostatku minerálov je nedostatočný príjem minerálov z potravín a doplnkov. Menej ako 4 percentá obyvateľstva konzumujú dostatočné množstvo ovocia a zeleniny na to, aby prijali potrebné množstvo minerálov zo stravy. Nediagnostikovaný dlhodobý nedostatok minerálov môže vyvrcholiť vážnymi zdravotnými problémami a netreba ho rozhodne podceňovať. Prečo je dostatočné množstvo minerálov dôležité? Aké sú príznaky nedostatku minerálov? 

Konzumácia kremeliny sa spája s mnohými benefitmi, ktoré stoja za zlepšením zdravotného stavu ľudí a zvierat. Pri vnútornom užívaní hovoríme o 4 základných schopnostiach kremeliny, ktoré opisuje väčšina ľudí užívajúcich kremelinu. Ktoré vlastnosti stoja za pozitívnymi účinkami kremeliny?

Prečo pri užívaní kremeliny nehrozí predávkovanie? Telo prebytočnú kremelinu z tela jednoducho vylúči. Sú známe nejaké vedľajšie účinky užívania kremeliny? V článku sa dozvieš odpovede na tieto a ďalšie dôležité otázky. Je len na tebe, či sa rozhodneš zistiť viac a postupne prehlbovať poznanie a rozširovať spôsoby použitia.

Odfajknutím súhlasíte so spracovaním vaších cookies!