Toxíny a ťažké kovy vs. kremelina
24.9.2017

Toxíny a ťažké kovy vs. kremelina

Ako zbavovanie tela toxínov, škodlivín a ťažkých kovov funguje? Množstvo škodlivých prvkov, ktoré sa dostávajú do tela, má pozitívny náboj. Hlavná zložka kremeliny, oxid kremičitý, je polovodivý organický minerál, ktorý sa po zohriatí telesnou teplotou vyznačuje negatívnym nábojom. Čo to znamená? Aké sú ďalšie zaujímavé vlastnosti kremeliny?

Diatomická zemina si dokáže poradiť so širokou škálou toxických látok a zlúčenín, ktoré sa dostávajú do organizmu, ako napríklad:

 • baktérie
 • parazity
 • huby
 • prvoky
 • Vírusy (ako poliovírus)
 • endotoxíny
 • Pesticídy a tiež zvyšky liekov a drog
 • E-Coli
 • Ťažké kovy (ako metylová ortuť)
 • Škodlivé toxíny generované niektorými gastrointestinálnymi infekciami

Pozitívne a negatívne nabité častice 

Ako zbavovanie tela toxínov, škodlivín a ťažkých kovov funguje? Množstvo škodlivých prvkov, ktoré sa dostávajú do tela, má pozitívny náboj. Hlavná zložka kremeliny, oxid kremičitý, je polovodivý organický minerál, ktorý sa po zohriatí telesnou teplotou vyznačuje negatívnym nábojom. Čo to znamená? Vďaka tejto vlastnosti dokáže odvádzať škodlivé pozitívne nabité elektróny.

Odstránenie  toxínov, ťažkých kovov a škodlivín z tela

Tieto typy negatívne nabitých minerálnych iónov odstraňujú škodlivé mikroorganizmy, voľné radikály, kladne nabité odpadové materiály spolu s ďalšími škodlivými látkami z tela. Schopnosť odstraňovať  toxíny, ťažké kovy a škodliviny z tela je ďalšia prospešná vlastnosť kremeliny, ktorá stojí za pozornosť!

Kremelina – magnet na škodlivé látky

Ako to funguje? Častice kremeliny fungujú ako magnety, záporne nabité častice, ktoré nasávajú a pohlcujú malé, pozitívne nabité častice a odvádzajú tieto škodliviny z tela. Mikroskopické častice kremeliny prechádzajú cez tráviaci systém alebo črevný trakt a odvádzajú tieto toxické látky z organizmu. Baktérie a vírusy sú potom spolu so stolicou bezpečne vylúčené z tela.

Zaujímavé vlastnosti kremeliny:

1) Kremelina odstraňuje z tela škodlivé látky

Zatiaľ čo mikročastice kremeliny prechádzajú žalúdkom a tráviacim systémom, nasávajú baktérie, huby, endotoxíny, ložiská pesticídov, zvyšky liekov a drog, baktérie vírusu E-Coli, ťažké kovy (ako je napríklad metylortuť) a škodlivé látky, vznikajúce pri niektorých bakteriálnych infekciách v čreve.

2. Narúša schránky škodlivých organizmov a parazitov

Akékoľvek väčšie parazity a choroboplodné zárodky, ktoré sa nachádzajú v žalúdku tráviaceho systému, sú "rozrezané" ostrými hranami častíc kremeliny. Po zväčšení mikroskopom pripomínajú častice kremeliny malé ostré čepele.

3. Neničí užitočné baktérie tráviaceho traktu

Zaujímavé – Kremelina pritom neničí užitočné baktérie prítomné v tráviacom trakte. Všetky tieto procesy vedú k zdravšiemu imunitnému systému a oveľa menšej chorobnosti. Množstvo ľudí užívajúcich kremelinu potvrdzuje, že sa tešia lepšiemu zdraviu a "cítia sa lepšie," opisujú nielen  zlepšenie zdravia ale aj nálady a nárast celkovej životnej energie. Niet pochýb, že má na tom svoj podiel práve táto schopnosť „reštartu“ imunitného systému.

4.  Vysoká tvrdosť kremeliny na stupnici tvrdosti / schopnosť čistiť steny tráviaceho traktu

Kremelina vyniká vysokou tvrdosťou. Diamanty sú na stupnici tvrdosti označené číslom 9. Kremelina sa vyznačuje tvrdosťou 7. Milióny veľmi malých tvrdých a zaostrených častí kremeliny, ktoré pripomínajú maličké „bubny práčky“ alebo „valce s dierkami,“ prechádzajú tráviacim traktom a čistia steny od nánosov hlienov a plesní. Len za pár mesiacov užívania diatomickej zeminy je črevná stena očistená od nánosu hlienov a plesní.

Ďalšie zaujímavosti:

Kremík - minerál krásy a zdravia doplní kremelina!

Je diatomická zemina bezpečná na konzumáciu?

Kremelina vs. chudnutie

Kremelina detoxikuje a zbavuje parazitov

Ako užívať kremelinu?

 

Výhody užívania / schopností kremeliny

 • Pravidelné črevné pohyby (Toto je # 1 poznámka, ktorú uvádza väčšina ľudí užívajúcich kremelinu
 • Zdravé trávenie  (Očistený črevný trakt je odolný voči  polypom, rakovinovým ochoreniam a vredom)
 • Zvýšená energia (V dnešnej dobe ľudia investujú veľa peňazí, aby získali účinky, ktoré dokáže cenovo dostupná kremelina. Veľa spotrebiteľov zaznamenáva zvýšenú energiu a opisuje, že potrebuje menej spánku. Čím je to spôsobené? Je to dôsledok všetkých cenných živín a minerálov, ktoré sa dostávajú do krvného obehu z dôvodu zlepšenia vstrebávania živín)
 • Zníženie cholesterolu a vysokého krvného tlaku (Kremelina dodáva telu kremík. Množstvo ľudí užívajúcich kremelinu zaznamenalo zníženie vysokého krvného tlaku. Medzi výhody oxidu kremičitého patrí skutočnosť, že pomáha odstraňovať z tela „zlé“ tuky. Kremelina tak dokáže znížiť hladinu cholesterolu o 40 až 50 bodov.

Prečo treba dbať na dopĺňanie kremíka?

Výhody kremíka pre náš organizmus sú jasným dôvodom prečo ho telu zabezpečiť a pravidelne ho dopĺňať prírodnou formou, prostredníctvom užívania kremeliny. Dnešná strava už neobsahuje dostatočné množstvo kremíka. V minulosti bol oxid kremičitý prítomný v našich potravinách v dostatočnom množstve a nebolo potrebné ho dopĺňať. S pestovaním hybridných druhov obilnín, zeleniny a ovocia a z dôvodu vyčerpania pôdy, je obsah kremíka len na úrovni 1/3 našich potrieb. Užívanie kremeliny je jednoduchým a cenovo dostupným spôsobom dopĺňania kremíka do nášho organizmu. Na základe osobnej skúsenosti a pozitívnych zmenách na vlastnom zdraví užívanie kremeliny odporúčam zvážiť. 

Zdroj: diatomaceous.org, healthline.com, ancient-minerals.com

*Zuzana 

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ 

Každý rok sa v oblasti zdravej výživy objavia noví kandidáti na superpotraviny roka. Uznávaný výživový špecialista Steph Lowe zverejnil zoznam potravín, ktoré budú patriť, nielen medzi milovníkmi zdravého životného štýlu, k najvyhľadávanejším. Ktoré superpotraviny budú excelovať v tomto roku? 

Objavil si, že diatomická zemina existuje. Dozvedel si sa o množstve ľudí, ktorým pomohla a, tak ako ja kedysi, si sa rozhodol diatomickú zeminu vyskúšať. Určite ťa zaujíma správny čas užívania diatomickej zeminy! Kedy je najlepšie kremelinu užívať? 

V začiatkoch užívania kremeliny som vychádzala z toho, že jednoducho nemôžem jesť a piť čokoľvek. Čo sa zmenilo pri úžívaní kremeliny? Ako som sa zbavila ekzému, akné, únavy a  zlého trávenia? 

Odfajknutím súhlasíte so spracovaním vaších cookies!