Kremelina - Moja skúsenosť #2 Zlepšenie zdravia bez zázrakov
25.2.2018

Kremelina - Moja skúsenosť #2 Zlepšenie zdravia bez zázrakov

Kremelina nie je zázrak. Jednoducho funguje. Ako pomáha kremelina? Ako súvisí neznášanlivosť určitých látok s vírusmi, patogénmi a pesticídmi? Čo s tým má spoločné diatomická zemina? Prečo začať užívať kremelinu? 

Prevzatie zodpovednosti

Takto by som mohla donekonečna pokračovať s vypisovaním problémov, ktoré ma trápili a často som ani nevedela, že existujú. Človek, ktorý nimi trpí, si jednoducho zvykne alebo iné nepozná. A dosť! To boli moje slová, ktoré som povedala, keď som sa rozhodla „zatočiť“ so všetkými starosťami, ktoré jednoducho zmením.

Jednoduché to nebude

Vyriešenie problémov nikdy nie je jednoduché. Tak tomu nebolo inak ani pri mojich zdravotných problémoch. Množstvo vyskúšaných spôsobov, prípravkov, času a hodín hľadania.  Pátranie po naštartovaní zdravia privedie človeka presne tam, kam potrebuje. K sebe samému. To bol môj bod zlomu. Zrazu som presne vedela, čo potrebujem zmeniť. Návyky, spôsob uvažovania, životospráva. A to najdôležitejšie. Prevziať zodpovednosť za svoje zdravie do vlastných rúk. Vtedy som ešte nevedela, čo všetko to znamená.

Kremelina, prvý nezázračný prípravok

V mojom zúfalstve nájsť odpovede na moju neznášanlivosť k jedlu, ktoré iní ľudia bez problémov konzumujú, som zistila, že za všetko môžem ja. Nemôže za to alergia a všetky moje zdravotné problémy majú dôvod. Spôsobila som si ich sama a sama sa ich zbavím. Vyskúšala som všetky druhy doplnkov a enzýmov, ktoré mi odporúčali lekári na základe toho, že údajne trpím silnou histamínovou intoleranciou a ťažkou alergiou so skríženými alergickými reakciami, ktoré zo mňa robia doživotného pacienta s arzenálom liekov. Poukazovali na silnú genetickú predispozíciu a zdravotné problémy rodičov. Diagnostika vyzerala sľubne s jednou chybou. Na základe liečby som nevidela žiadne zlepšenie.

Kremelina nie je zázrak

Po „a dosť momente“ som sa stala detektívom príbehov obyčajných ľudí s podobnými zdravotnými problémami. Na kanáli Youtube som našla skúsenosti ľudí prevažne z Ameriky, ktorí ma naviedli na nové metódy ozdravenia organizmu bez využitia farmaceutických prostriedkov, ktorými je ich trh zaplavený omnoho viac ako u nás. Viacerí títo ľudia, ktorí úplne vyriešili svoje zdravotné problémy, mali 1 spoločné. Užívali kremelinu. Úplne ma dostalo to, že ju vôbec nepovažovali za zázrak.

Diatomická zemina – Prečo vďaka nej končí túžba po nezdravom jedle a cukre?

Jedna pani pri svojom vlastnom výskume prišla na to, že neznášanlivosť určitých potravín , jej zlé trávenie a ostatné zdravotné problémy boli spôsobené nerovnováhou parazitov. Tie sú prítomné v každom organizme,  mnohé sú dokonca pre organizmus prínosné. Ich premnoženie však spôsobuje aj nerovnováhu v organizme. Okrem toho, človek omnoho častejšie siahne po nezdravých potravinách a cukru. Tie sú totiž živnou pôdou parazitov. Mnohí nechápeme odkiaľ pramení naša túžba po nezdravom jedle a sladkých potravinách plných jednoduchých sacharidov. Presvedčilo ma to, že kremelina úplne zastavila moje „poslanie“ konzumácie jedál, ktoré mi škodia.

Ako pomáha kremelina?

V podstate diatomická zemina skutočne nie je zázračná. Vlastnosti kremeliny majú efekt a prejavia sa na zlepšení zdravia. Jej užívanie dáva zmysel. Funguje. Až sa zbavíš prvých zdravotných problémov, budeš rozumieť tomu, kde boli tvoje hlavné dôvody zdravotných problémov. Dokážeš eliminovať negatívne návyky a zlepšiť svoje zdravie.  

Prečo kremelina?

V mojom prípade boli základným dôvodom, že ju vyskúšam to, že neobsahuje alergény. Kvalitná kremelina je bez akýchkoľvek chemických látok, prímesí a bolo nepravdepodobné, že by som na ňu reagovala.

Neznášanlivosť určitých látok vs. vírusy, patogény, pesticídy

Vzhľadom na to, že diatomická zemina vyplavuje  vírusové, hubové a bakteriálne patogény, ťažké kovy (najmä ortuť prítomná v amalgámovej výplni), kandidu a rezíduá pesticídov, očakávala som, že mi pomôže, pretože všetky tieto patogény prispievajú k neznášanlivosti určitých látok, ktorá ma trápila. Nečakala som však, že sa mojich problémov zbavím.

Trávenie bez problémov ako kľúč?

Na záver len dodám, že už po niekoľkých týždňoch užívania kremeliny, som jedla všetky potraviny a dokonca pila pivo a víno. Lepok a napríklad konzervované paradajky a syr s plesňov, mi nespôsobovali tráviace problémy, pocit nafúknutosti, bolesti brucha a hlavy. Domnievam sa, že to bolo trávenie, ktoré naštartovalo ozdravné procesy v tele a zlepšenie môjho zdravia.

Kremelina ako pomocník

Úprimne, nemôžem si byť istá, že zmiznutie mojich problémov opísaných vyššie, vyriešilo zlepšenie trávenia  a ostatné priaznivé účinky kremeliny na zdravie.  Neviem, či to boli parazity, patogény, kandida alebo toxíny, ktoré spôsobovali moju neznášanlivosť na určité látky. možno ich kombinácia. V mojom prípade to však je jediná zmena, ktorá dokázala vyriešiť moje zdravotné problémy. A preto verím, že to tak bude rovnako v prípade ostatných ľudí, ktorí opisujú pozitívne zmeny na zdraví pri užívaní kremeliny a všetkých, ktorí sa rozhodnú vyskúšať jej účinky na vlastnom zdraví.

Sprievodné znaky na začiatku užívania

Moju dôveru v schopnosti kremeliny podporuje nielen vlastná skúsenosť. V prvých týždňoch sa z môjho tela začali vylučovať „zvláštne veci.“ Domnievam sa, že išlo o škodlivé látky a parazity. Existuje veľa  ďalších zdravotných výhod, ktoré pramenia z užívania diatomickej zeminy. Napriek tomu ani ja nepovažujem účinky kremeliny za zázračné. Prídu mi proste pochopiteľné, vyplývajú z vlastností kremeliny a obsahu látok, minerálov a stopových prvkov.

Skúsenosti so zlepšením zdravia

Skúseností ľudí z môjho okolia opisujú zníženie krvného tlaku a cholesterolu. Zlepšenia produkcie kolagénu, čo sa prejaví na zlepšení kvality a tónu pleti, zdraví kĺbov a šliach, vlasov a nechtov. Kremelina zlepšuje stav artritídy starších ľudí, odstraňuje bolesti kĺbov. To však stále nie je zďaleka všetko, čo tento prírodný prostriedok bez zázračných účinkov dokáže. Napíš si svoj vlastný príbeh s kremelinou!

Zdroj: pixabay.com

*Zuzana 

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ 

 

Ľudia a zvieratá môžu ťažiť z množstva benefitov pri rôznych problémoch. Od straty hmotnosti, úpravy krvného tlaku, cholesterolu, až po silnejšie kosti, vlasy, zuby, nechty, odstránenie problémov s trávením. Dôvodov, prečo sa o tomto prastarom prostriedku oplatí dozviedieť viac, pribúda s narastajúcim počtom pozitívnych ohlasov ľudí z celého sveta. Kedy pri užívaní kremeliny spozornieť?

Kremelina je nespevnená prehistorická sypká hornina, ktorá je tvorená väčšinou opálovým schránkami mikroskopických jednobunkových rias – rozsievok. Drobné riasy, rozsievky, počas dlhých rokov vytvárali svoje kremičité schránky, ktoré sa tisícky rokov ukladali na dne vodných plôch, kde skameneli. Vytvorili tak hmotu, hrajúcu dôležitú úlohu pre všetky živé organizmy na svete. Tieto malé a nenápadné vodné rastliny sú mimoriadne dôležitou súčasťou svetového ekosystému.

Ako zbavovanie tela toxínov, škodlivín a ťažkých kovov funguje? Množstvo škodlivých prvkov, ktoré sa dostávajú do tela, má pozitívny náboj. Hlavná zložka kremeliny, oxid kremičitý, je polovodivý organický minerál, ktorý sa po zohriatí telesnou teplotou vyznačuje negatívnym nábojom. Čo to znamená? Aké sú ďalšie zaujímavé vlastnosti kremeliny?

Odfajknutím súhlasíte so spracovaním vaších cookies!