Kremelina - Moja skúsenosť #2 Zlepšenie zdravia bez zázrakov
25.2.2018

Kremelina - Moja skúsenosť #2 Zlepšenie zdravia bez zázrakov

Kremelina nie je zázrak. Jednoducho funguje. Ako pomáha kremelina? Ako súvisí neznášanlivosť určitých látok s vírusmi, patogénmi a pesticídmi? Čo s tým má spoločné diatomická zemina? Prečo začať užívať kremelinu? 

Prevzatie zodpovednosti

Takto by som mohla donekonečna pokračovať s vypisovaním problémov, ktoré ma trápili a často som ani nevedela, že existujú. Človek, ktorý nimi trpí, si jednoducho zvykne alebo iné nepozná. A dosť! To boli moje slová, ktoré som povedala, keď som sa rozhodla „zatočiť“ so všetkými starosťami, ktoré jednoducho zmením.

Jednoduché to nebude

Vyriešenie problémov nikdy nie je jednoduché. Tak tomu nebolo inak ani pri mojich zdravotných problémoch. Množstvo vyskúšaných spôsobov, prípravkov, času a hodín hľadania.  Pátranie po naštartovaní zdravia privedie človeka presne tam, kam potrebuje. K sebe samému. To bol môj bod zlomu. Zrazu som presne vedela, čo potrebujem zmeniť. Návyky, spôsob uvažovania, životospráva. A to najdôležitejšie. Prevziať zodpovednosť za svoje zdravie do vlastných rúk. Vtedy som ešte nevedela, čo všetko to znamená.

Kremelina, prvý nezázračný prípravok

V mojom zúfalstve nájsť odpovede na moju neznášanlivosť k jedlu, ktoré iní ľudia bez problémov konzumujú, som zistila, že za všetko môžem ja. Nemôže za to alergia a všetky moje zdravotné problémy majú dôvod. Spôsobila som si ich sama a sama sa ich zbavím. Vyskúšala som všetky druhy doplnkov a enzýmov, ktoré mi odporúčali lekári na základe toho, že údajne trpím silnou histamínovou intoleranciou a ťažkou alergiou so skríženými alergickými reakciami, ktoré zo mňa robia doživotného pacienta s arzenálom liekov. Poukazovali na silnú genetickú predispozíciu a zdravotné problémy rodičov. Diagnostika vyzerala sľubne s jednou chybou. Na základe liečby som nevidela žiadne zlepšenie.

Kremelina nie je zázrak

Po „a dosť momente“ som sa stala detektívom príbehov obyčajných ľudí s podobnými zdravotnými problémami. Na kanáli Youtube som našla skúsenosti ľudí prevažne z Ameriky, ktorí ma naviedli na nové metódy ozdravenia organizmu bez využitia farmaceutických prostriedkov, ktorými je ich trh zaplavený omnoho viac ako u nás. Viacerí títo ľudia, ktorí úplne vyriešili svoje zdravotné problémy, mali 1 spoločné. Užívali kremelinu. Úplne ma dostalo to, že ju vôbec nepovažovali za zázrak.

Diatomická zemina – Prečo vďaka nej končí túžba po nezdravom jedle a cukre?

Jedna pani pri svojom vlastnom výskume prišla na to, že neznášanlivosť určitých potravín , jej zlé trávenie a ostatné zdravotné problémy boli spôsobené nerovnováhou parazitov. Tie sú prítomné v každom organizme,  mnohé sú dokonca pre organizmus prínosné. Ich premnoženie však spôsobuje aj nerovnováhu v organizme. Okrem toho, človek omnoho častejšie siahne po nezdravých potravinách a cukru. Tie sú totiž živnou pôdou parazitov. Mnohí nechápeme odkiaľ pramení naša túžba po nezdravom jedle a sladkých potravinách plných jednoduchých sacharidov. Presvedčilo ma to, že kremelina úplne zastavila moje „poslanie“ konzumácie jedál, ktoré mi škodia.

Ako pomáha kremelina?

V podstate diatomická zemina skutočne nie je zázračná. Vlastnosti kremeliny majú efekt a prejavia sa na zlepšení zdravia. Jej užívanie dáva zmysel. Funguje. Až sa zbavíš prvých zdravotných problémov, budeš rozumieť tomu, kde boli tvoje hlavné dôvody zdravotných problémov. Dokážeš eliminovať negatívne návyky a zlepšiť svoje zdravie.  

Prečo kremelina?

V mojom prípade boli základným dôvodom, že ju vyskúšam to, že neobsahuje alergény. Kvalitná kremelina je bez akýchkoľvek chemických látok, prímesí a bolo nepravdepodobné, že by som na ňu reagovala.

Neznášanlivosť určitých látok vs. vírusy, patogény, pesticídy

Vzhľadom na to, že diatomická zemina vyplavuje  vírusové, hubové a bakteriálne patogény, ťažké kovy (najmä ortuť prítomná v amalgámovej výplni), kandidu a rezíduá pesticídov, očakávala som, že mi pomôže, pretože všetky tieto patogény prispievajú k neznášanlivosti určitých látok, ktorá ma trápila. Nečakala som však, že sa mojich problémov zbavím.

Trávenie bez problémov ako kľúč?

Na záver len dodám, že už po niekoľkých týždňoch užívania kremeliny, som jedla všetky potraviny a dokonca pila pivo a víno. Lepok a napríklad konzervované paradajky a syr s plesňov, mi nespôsobovali tráviace problémy, pocit nafúknutosti, bolesti brucha a hlavy. Domnievam sa, že to bolo trávenie, ktoré naštartovalo ozdravné procesy v tele a zlepšenie môjho zdravia.

Kremelina ako pomocník

Úprimne, nemôžem si byť istá, že zmiznutie mojich problémov opísaných vyššie, vyriešilo zlepšenie trávenia  a ostatné priaznivé účinky kremeliny na zdravie.  Neviem, či to boli parazity, patogény, kandida alebo toxíny, ktoré spôsobovali moju neznášanlivosť na určité látky. možno ich kombinácia. V mojom prípade to však je jediná zmena, ktorá dokázala vyriešiť moje zdravotné problémy. A preto verím, že to tak bude rovnako v prípade ostatných ľudí, ktorí opisujú pozitívne zmeny na zdraví pri užívaní kremeliny a všetkých, ktorí sa rozhodnú vyskúšať jej účinky na vlastnom zdraví.

Sprievodné znaky na začiatku užívania

Moju dôveru v schopnosti kremeliny podporuje nielen vlastná skúsenosť. V prvých týždňoch sa z môjho tela začali vylučovať „zvláštne veci.“ Domnievam sa, že išlo o škodlivé látky a parazity. Existuje veľa  ďalších zdravotných výhod, ktoré pramenia z užívania diatomickej zeminy. Napriek tomu ani ja nepovažujem účinky kremeliny za zázračné. Prídu mi proste pochopiteľné, vyplývajú z vlastností kremeliny a obsahu látok, minerálov a stopových prvkov.

Skúsenosti so zlepšením zdravia

Skúseností ľudí z môjho okolia opisujú zníženie krvného tlaku a cholesterolu. Zlepšenia produkcie kolagénu, čo sa prejaví na zlepšení kvality a tónu pleti, zdraví kĺbov a šliach, vlasov a nechtov. Kremelina zlepšuje stav artritídy starších ľudí, odstraňuje bolesti kĺbov. To však stále nie je zďaleka všetko, čo tento prírodný prostriedok bez zázračných účinkov dokáže. Napíš si svoj vlastný príbeh s kremelinou!

Zdroj: pixabay.com

*Zuzana 

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ 

 

Prečo pri užívaní kremeliny nehrozí predávkovanie? Telo prebytočnú kremelinu z tela jednoducho vylúči. Sú známe nejaké vedľajšie účinky užívania kremeliny? V článku sa dozvieš odpovede na tieto a ďalšie dôležité otázky. Je len na tebe, či sa rozhodneš zistiť viac a postupne prehlbovať poznanie a rozširovať spôsoby použitia.

Kremelinu môžu užívať nielen ľudia ale aj zvieratá. Najvýznamnejší vplyv na zdravie má pri vnútornom užívaní. Kremelina organizmus zbavuje škodlivých toxických látokparazitov. Tie znemožňujú správne fungovanie životných funkcií a vstrebávanie živín. Je významným zdrojom oxidu kremičitého. Prečo by sme ho mali do tela prijímať? Naše telo ho pre správne fungovanie potrebuje!

Aké obmedzenia vyplývajú z užívania kremeliny?Je možné užívať kremelinu spoločne s jedlom a nápojmi? Mimoriadne citlivým osobám môže byť, inak nevýrazná, chuť kremeliny nepríjemná. Bez problémov ju užívajú s mliekom, džúsom, ako súčasť smoothie nápojov, s ovsenými vločkami a inými nápojmi alebo ľahkými jedlami. Množstvo ľudí užíva diatomickú zeminu s jedlom, a taktiež ťažia z výhod užívania kremeliny. Ako postupovať v užívaní kremeliny s liekmi? 

Odfajknutím súhlasíte so spracovaním vaších cookies!