Sila prírody - sila kremeliny
5.3.2017

Sila prírody - sila kremeliny

Čo je na kremeline také zvláštne? Čim je výnimočná? Ak si sa už o kremeline niečo dozvedel, asi ťa zaujímajú odpovede na tieto otázky. Zaujímavé je najmä to, že za jej účinkami, tak ako v prípade iných zázračných produktov, nestoja žiadne zázraky. Spôsob fungovania kremeliny je, spolu s dôvodom jej pozitívnych účinkov, dobre známy a jednoduchý. Nie je za tým nič iné ako sila prírody. Aký má užívanie kremeliny dopad na organizmus? 

Sila kremeliny - sila prírody

V čom teda spočíva sila kremeliny? V jednoduchom vplyve na doplnením potrebných látokprírodnej forme, v úprave trávenia a vstrebávania živín. Kremelina navracia telu stratenú rovnováhu. Telo vďaka nej dokáže vykonávať všetky dôležité procesy a robiť pokroky vo vlastnom liečení. Väčšina ľudí trpí nedostatkom minerálneho kremíka v organizme bez toho, aby o tom vedeli alebo telo vysielalo tomu nasvedčujúce signály.

Kremík vs. vápnik

Všebecne platí, že čím viac vápnika ľudia trpiaci jeho nedostatkom do tela dopĺňajú, tým viac sa ho z tela uvoľňuje a odplavuje. V zásade má na jeho vstrebávanie vplyv rad iných látok a minerálov. V praxi tak často vyhadzujeme peniaze za drahé doplnky výživy s tým, že sa do nášho organizmu jednoducho nevstrebávajú. Kremík v prírodnej forme obsiahnutý v kremeline je nevyhnutný aj pre vstrebávanie a ukladanie vápnika do kostí. Okrem iného riadi množstvo ďalších nevyhnutých procesov a má pre telo  a zdravie nezastupiteľný význam.

Kremík – Prečo ho potrebujeme?

Je nevyhnutnou súčasťou mnohých enzýmov riadiacich chemické reakcie v našom tele. Spolu s vápnikom a horčíkom prispieva k stavbe pevných kostí a k tvorbe spojivových tkanív (koža, nechtov, vlasov), ktorým dodáva pevnosť a pružnosť. Je jedným zo základných stavebných kameňov svalových tkanív. Má vysoko protizápalové účinky, zrýchľuje hojenie rán a pôsobí proti starnutiu kože. 
 

Pozitívny dopad kremíka na organizmus:

 • kremík pôsobí ako prírodný antioxidant, chráni pred nebezpečnými voľnými radikálmi
 • posilňuje imunitný systém
 • podporuje hojenie rán
 • má protizápalové účinky
 • pôsobí preventívne proti vzniku srdcových ochorení
 • podieľa sa na stavbe kostí
 • je dôležitý pre krásu vlasov, nechtov a pokožky
 • pozitívne sa podieľa na syntéze vitamínu B1 v ľudskom organizme
 • kontroluje prenos nervových impulzov
 • je účinnou prevenciou osteoporózy
 • chráni pred Alzheimerovou chorobou
 • tlmí škodlivý vplyv hliníka na ľudský organizmus
 • znižuje hladinu cholesterolu v krvi
 • má priaznivý vplyv na srdce a krvný obeh
 • pozitívne ovplyvňuje močové cesty a správnu funkciu obličiek
 • napomáha liečbe kožných chorôb
 • má mimoriadne pozitívny vplyv na vitalitu starších ľudí a ženy v menopauze

Vysvetlenie účinkov

V skratke teda platí, že sila kremeliny sa rovná sile prírody. Nič viac a nič menej za tým netreba hľadať. Všetky jej pozitívne účinky na zdravie, sú ľahko vysvetliteľné. Na fungovaní kremeliny nie je nič tajné. Vyskúšaj pozitívne účinky kremeliny aj ty!

Ďalšie zaujímavosti:

Čo je to kremelina?

Superpotraviny roka 2017

Preukázané výsledky užívania kremeliny

Jednoduchý a lacný spôsob doplnenia kremíka

Prečo konzumovať diatomickú zeminu?

Zdroj: frontendofinnovationblog.iirusa.com

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

*Zuzana

Objavil si, že diatomická zemina existuje. Dozvedel si sa o množstve ľudí, ktorým pomohla a, tak ako ja kedysi, si sa rozhodol diatomickú zeminu vyskúšať. Určite ťa zaujíma správny čas užívania diatomickej zeminy! Kedy je najlepšie kremelinu užívať? 

Ľudia a zvieratá môžu ťažiť z množstva benefitov pri rôznych problémoch. Od straty hmotnosti, úpravy krvného tlaku, cholesterolu, až po silnejšie kosti, vlasy, zuby, nechty, odstránenie problémov s trávením. Dôvodov, prečo sa o tomto prastarom prostriedku oplatí dozviedieť viac, pribúda s narastajúcim počtom pozitívnych ohlasov ľudí z celého sveta. Kedy pri užívaní kremeliny spozornieť?

Pre tehotné ženy platia veľké obmedzenia. Týkajú sa aj bežne dostupných prostriedkov na riešenie menej závažných zdravotných problémov. Tehotné nesmú užívať ani niektoré bylinkyprírodné doplnky výživy. Môžu kremelinu užívať tehotné ženy? Kremelina je mimoriadne vhodná pre ženy v menopauze, a dokonca aj pre tehotné ženy! Čo by mali budúce mamičky vedieť a aké sú výhody užívania kremeliny v tehotestve

Odfajknutím súhlasíte so spracovaním vaších cookies!