Sila prírody - sila kremeliny
5.3.2017

Sila prírody - sila kremeliny

Čo je na kremeline také zvláštne? Čim je výnimočná? Ak si sa už o kremeline niečo dozvedel, asi ťa zaujímajú odpovede na tieto otázky. Zaujímavé je najmä to, že za jej účinkami, tak ako v prípade iných zázračných produktov, nestoja žiadne zázraky. Spôsob fungovania kremeliny je, spolu s dôvodom jej pozitívnych účinkov, dobre známy a jednoduchý. Nie je za tým nič iné ako sila prírody. Aký má užívanie kremeliny dopad na organizmus? 

Sila kremeliny - sila prírody

V čom teda spočíva sila kremeliny? V jednoduchom vplyve na doplnením potrebných látokprírodnej forme, v úprave trávenia a vstrebávania živín. Kremelina navracia telu stratenú rovnováhu. Telo vďaka nej dokáže vykonávať všetky dôležité procesy a robiť pokroky vo vlastnom liečení. Väčšina ľudí trpí nedostatkom minerálneho kremíka v organizme bez toho, aby o tom vedeli alebo telo vysielalo tomu nasvedčujúce signály.

Kremík vs. vápnik

Všebecne platí, že čím viac vápnika ľudia trpiaci jeho nedostatkom do tela dopĺňajú, tým viac sa ho z tela uvoľňuje a odplavuje. V zásade má na jeho vstrebávanie vplyv rad iných látok a minerálov. V praxi tak často vyhadzujeme peniaze za drahé doplnky výživy s tým, že sa do nášho organizmu jednoducho nevstrebávajú. Kremík v prírodnej forme obsiahnutý v kremeline je nevyhnutný aj pre vstrebávanie a ukladanie vápnika do kostí. Okrem iného riadi množstvo ďalších nevyhnutých procesov a má pre telo  a zdravie nezastupiteľný význam.

Kremík – Prečo ho potrebujeme?

Je nevyhnutnou súčasťou mnohých enzýmov riadiacich chemické reakcie v našom tele. Spolu s vápnikom a horčíkom prispieva k stavbe pevných kostí a k tvorbe spojivových tkanív (koža, nechtov, vlasov), ktorým dodáva pevnosť a pružnosť. Je jedným zo základných stavebných kameňov svalových tkanív. Má vysoko protizápalové účinky, zrýchľuje hojenie rán a pôsobí proti starnutiu kože. 
 

Pozitívny dopad kremíka na organizmus:

 • kremík pôsobí ako prírodný antioxidant, chráni pred nebezpečnými voľnými radikálmi
 • posilňuje imunitný systém
 • podporuje hojenie rán
 • má protizápalové účinky
 • pôsobí preventívne proti vzniku srdcových ochorení
 • podieľa sa na stavbe kostí
 • je dôležitý pre krásu vlasov, nechtov a pokožky
 • pozitívne sa podieľa na syntéze vitamínu B1 v ľudskom organizme
 • kontroluje prenos nervových impulzov
 • je účinnou prevenciou osteoporózy
 • chráni pred Alzheimerovou chorobou
 • tlmí škodlivý vplyv hliníka na ľudský organizmus
 • znižuje hladinu cholesterolu v krvi
 • má priaznivý vplyv na srdce a krvný obeh
 • pozitívne ovplyvňuje močové cesty a správnu funkciu obličiek
 • napomáha liečbe kožných chorôb
 • má mimoriadne pozitívny vplyv na vitalitu starších ľudí a ženy v menopauze

Vysvetlenie účinkov

V skratke teda platí, že sila kremeliny sa rovná sile prírody. Nič viac a nič menej za tým netreba hľadať. Všetky jej pozitívne účinky na zdravie, sú ľahko vysvetliteľné. Na fungovaní kremeliny nie je nič tajné. Vyskúšaj pozitívne účinky kremeliny aj ty!

Ďalšie zaujímavosti:

Čo je to kremelina?

Superpotraviny roka 2017

Preukázané výsledky užívania kremeliny

Jednoduchý a lacný spôsob doplnenia kremíka

Prečo konzumovať diatomickú zeminu?

Zdroj: frontendofinnovationblog.iirusa.com

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

*Zuzana

Každý rok sa v oblasti zdravej výživy objavia noví kandidáti na superpotraviny roka. Uznávaný výživový špecialista Steph Lowe zverejnil zoznam potravín, ktoré budú patriť, nielen medzi milovníkmi zdravého životného štýlu, k najvyhľadávanejším. Ktoré superpotraviny budú excelovať v tomto roku? 

Naše telo je múdre. Ako to využiť pri zlepšení zdravia? Využi schopnosť očisty vo svoj prospech. Ako podporiť detoxikačné procesy a zlepšiť svoj zdravotný stav? Kremelina je šikovná pomoc z prírody a jej účinky stojí za to využívať!

Každý deň prichádzame do styku s veľkým množstvom toxínov nielen z ovzdušia, vody a znečisteného životného prostredia, ale aj z potravín a látok, ktoré vstrebávame do svojho tela. Ľudské Telo má prirodzenú schopnosť očisty. Táto schopnosť však je s nárokmi moderného života obmedzená a často nedostatočná. Výsledkom je neschopnosť tela poradiť si s následkami zanesenia organizmu. Ako telu pomôcť a uľahčiť potrebné detoxikačné procesy? Ako môže pomôcť kremelina? 

Odfajknutím súhlasíte so spracovaním vaších cookies!