Kremelina – užitočný pomocník v domácnosti
1.5.2017

Kremelina – užitočný pomocník v domácnosti

Väčšina prostriedkov dostupných na trhu hubí škodcov v domácnosti chemicky. Týmto spôsobom zaťažujeme nielen našu domácnosť, ale tiež životné prostredie. Ide to aj inak. Úplne prírodne pomocou kremeliny! Ako vyhubiť škodcov bez použitia chemikálií? Aké sú ďalšie spôsoby využitia kremeliny v domácnosti?

Kremelina má viac ako 1 500 rôznych spôsobov využitia. Tých z nás, ktorí sme vyskúšali jej pozitívne účinky na zdravie, v starostlivosti o zvieratá a záhradu, určite neprekvapia ďalšie účinné spôsoby využitia. Pre tých ostatných bude veľkým prekvapením využitie diatomickej zeminy nielen v domácnosti! Viac o ďalších spôsoboch využitia kremeliny sa dozvieš v ostatných sekciách na stránke. 

Spôsoby využitia v domácnosti

Osobne využívam kremelinu v domácnosti takmer denne. Práve týmto spôsobom som ako prvé otestovala jej účinky ešte v prvých dňoch po zoznámení s kremelinou. Prvou mojou skúškou kremeliny bolo odstránenie roztočov v matracoch a kobercoch. Bez zbytočných slov poďme ku konkrétnym príkladom využitia v domácnosti.

Prírodný a netoxický insekticíd

V domácnosti je možné kremelinu použiť na hubenie otravných škodcov, ktorí nám znepríjemňujú život a zbaviť sa ich nebýva jednoduché. Okrem toho sú na trhu dostupné takmer výlučne chemické prostriedky. Preferujem domácnosť čo najmenej zaťažovať chemickými prostriedkami. Diatomická zemina je preto výbornou voľbou! Akých škodcov dokáže poraziť? Kremelina účinne a úplne prírodnou cestou likviduje mravce, šváby, rybenky, blchy, chrobáky, slimáky, roztoče a ďalšie parazity a hmyz.

Ako vyhubiť škodcov bez použitia chemikálií?  

Väčšina prostriedkov dostupných na trhu hubí škodcov chemicky. Týmto spôsobom zaťažujeme nielen našu domácnosť, ale tiež životné prostredie. Ide to aj inak. Úplne prírodne. Ako vyhubiť škodcov bez použitia chemikálií? Mechanicky!

Princíp fungovania kremeliny

Diatomická zemina funguje ako prírodný a netoxický insekticíd mechanicky. Kremelina rozomletá na mimoriadne jemný prach sa vyznačuje niekoľkými vlastnosťami. Pre tento spôsob využitia je dôležité to, že po zväčšení mikroskopom má ostré hrany, ktoré pracujú ako britvy mikroskopických rozmerov. Narušuje  schránky škodcov a vytvára na nich drobné trhliny. Následkom toho je ich vonkajšia vrstva poškodená a odumiera.

Ako aplikovať kremelinu?

Kremelinu stačí nasypať alebo rozprášiť na miesta s najväčším výskytom škodcov, do skríň, komôr, kuchynských drezov, do prasklín, do rámov okien a dverí, na koberce a matrace. Diatomická zemina je rýchle a jednoduché riešenie ľahké na aplikáciu! Roztoče a ostatní škodcovia nemajú šancu!

Čo je na využití kremeliny v domácností najlepšie?

Ide o úplne bezpečný spôsob. Čo je na tom najlepšie? Kremelina bez prímesí nie je jedovatá ako ostatné chemické prostriedky na hubenie škodcov, nepredstavuje žiadne riziko pre ľudí, zvieratá a rastliny v okolí miesta aplikácie.

Viac o jednoduchom spôsobe aplikácie tu:

http://www.diatomicka-zemina.sk/prakticky-sposob-aplikacie-kremeliny-pravidla-bezpecneho-pouzivania

http://www.diatomicka-zemina.sk/ako-vybrat-diatomicku-zeminu-co-treba-vediet

http://www.diatomicka-zemina.sk/je-diatomicka-zemina-bezpecna-na-konzumaciu

Tip

Vždy sa uisti, že aplikuješ kremelinu bez prímesí. Niektorí výrobcovia pre zvýšenie účinku a zníženie ceny pridávajú do prípravkov jedovaté látky a chemické zložky. Chceš predsa prírodný prostriedok, ktorý môžeš využiť na rôzne účely!

Upozornenie:

Kremelina okrem škodcov hubí aj užitočný hmyz. Pred aplikáciou sa preto treba vždy presvedčiť, že sa v okolí miesta aplikácie nenachádzajú včely, ktoré sú veľmi užitočné a treba ich chrániť!

Ďalšie využitie v domácnosti – čistenie

Na čistenie väčšiny povrchov s kremelinou postačia 2 veci. Handričkakremelina. Aké sú ďalšie možnosti využitia v domácnosti? Kremelina je vysoko účinným čističom kuchynského riadu a vďaka svojim abrazívnym vlastnostiam odstraňuje vodný kameň v kúpeľni napríklad na ťažko čistiteľných chrómovaných vodovodných batériách.

Netradičné využitie

Rovnako dobre si poradí s leštením striebra a ostatných kovových predmetov. Zaujímavým využitím je aj odstránenie roztočovmatracov a kobercovodstránenie zápachu z topánok. Po čase pôsobenia sa dá kremelina z koberca, matracov a ostatných plôch jednoducho povysávať. Čistenie v domácnosti nikdy nebolo jednoduchšie! To nie je všetko, čo dokáže aplikácia kremeliny! Kremelina je skutočne užitočný pomocník nielen v domácnosti!

Zdroj: eatlocalgrown.com

*Zuzana 

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ 

Kremelinu je možné aplikovať na škodcov v kobercoch, posteliach, kuchyni, v kožuchu zvierat. Ako aplikovať kremelinu? Ktoré miesta pri aplikácii rozhodne nevynechať? Dozvieš sa užitočné informácie o širokých možnostiach použitia, ktoré ťa prekvapia. ​

Čisto prírodná zbraň proti škodcom? Vyskúšaj kremelinu! Zbaví tvoju domácnosť nevítaných hostí a prekvapia ťa jej široké možnosti použitia. Kde možno Dr. Diatoma pre domácnosť a záhradu využiť?

Odfajknutím súhlasíte so spracovaním vaších cookies!