Návod na použitie proti škodcom v záhrade a domácnosti
6.1.2018

Návod na použitie proti škodcom v záhrade a domácnosti

Kremelinu je možné aplikovať na škodcov v kobercoch, posteliach, kuchyni, v kožuchu zvierat. Ako aplikovať kremelinu? Ktoré miesta pri aplikácii rozhodne nevynechať? Dozvieš sa užitočné informácie o širokých možnostiach použitia, ktoré ťa prekvapia. ​

Na škodcov v kobercoch

Nasyp slabú vrstvu diatomickej zeminy v oblastiach častého výskytu škodcov. Nevynechaj skryté miesta, skrinky, drezy, odpady, okenné a dverové rámy, parapety, vstupné priestory, kanalizačné potrubia a kanalizáciu, praskliny a trhliny. Opakuj aplikáciu podľa potreby.

Proti plošticiam

Pre odstránenie nepríjemných hostí, ktorí nie sú vidieteľní voľným okom, sa potrebuješ ubezpečiť, že vykonávaš precíznu priamu aplikáciu na miesta najväčšieho výskytu. Ktoré miesta nezabudnúť? Nezabudni kremelinu dôkladne rozprášiť pozdĺž podlahových líšt, kobercových hrán, pod nábytok, koberce a koberčeky, pod skrine a regály. Pre zaistenie 100% účinku nevynechaj miesta, kde hmyz nie je viditeľný. Rozobrať posteľné rámy, aplikovať na všetky plochy s medzerami a štrbinami, matrace, obrazy, obliečky, akékoľvek miesta, kde je podozrenie výskytu.

Proti lietajúcemu hmyzu

Dôkladne rozprášiť v priestoroch ich výskytu, tam kde často lietajú. Na steny, slamu, bielizeň, v hospodárskych miestnostiach.

 

Proti blchám

Dôkladne povysávať koberce, naniesť tenkú vrstvu do pelechu, búdy, koterca, na všetky plochy, kde sa zviera zdržiava. Po pár dňoch povysávať. Opakovať postup podľa potreby.

Proti kliešťom, blchám v kožuchu zvierat

Používa sa aj proti kliešťom aj blchám na zvieratách. Možná je aj aplikácia priamo na srsť zvierat. Aplikuj do kožuchu domáceho miláčika v protismere rastu srsti. Čo najbližšie ku koži zvieraťa. 

Kremelina tiež môže byť použitá nielen ako kontaktný insekticíd ale aj ako prírodný repelent.

Zdroj: thechalkboardmag.com, pixabay.com

napísala Zuzana 

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

 

Čisto prírodná zbraň proti škodcom? Vyskúšaj kremelinu! Zbaví tvoju domácnosť nevítaných hostí a prekvapia ťa jej široké možnosti použitia. Kde možno Dr. Diatoma pre domácnosť a záhradu využiť?

Väčšina prostriedkov dostupných na trhu hubí škodcov v domácnosti chemicky. Týmto spôsobom zaťažujeme nielen našu domácnosť, ale tiež životné prostredie. Ide to aj inak. Úplne prírodne pomocou kremeliny! Ako vyhubiť škodcov bez použitia chemikálií? Aké sú ďalšie spôsoby využitia kremeliny v domácnosti?

Odfajknutím súhlasíte so spracovaním vaších cookies!